Noe Leon – Beztroski jak niedzielny poranek

19 Sier

Jeśli czytałeś nasze ostatnie artykuły, to zauważyłeś, że zajmowaliśmy się tym, co Pan mówi na temat nadchodzącego duchowego Przebudzenia w Księdze Izajasza w rozdziałach 31 i 32. W naszym poprzednim artykule omówiliśmy, co Izajasz 32:9-12 nie oznacza. W tym artykule omówimy, co ten fragment znaczy naprawdę.

 

 

Cytat

W Izajasza 32 Pan stwierdza:

 

Wy, beztroskie kobiety, powstańcie, słuchajcie mojego głosu, wy, córki, pewne siebie, nadstawcie uszu na moje słowo! (10) Nie dłużej niż za rok będziecie drżeć, wy pewne siebie! Gdyż winobranie się skończyło, a owocobrania już nie będzie. (11) Drżyjcie, wy beztroskie, przeraźcie się, wy zadufane! Ściągnijcie szaty i obnażcie się, a przepaszcie biodra. (12) Uderzcie się w piersi, narzekając nad rozkosznymi polami, nad urodzajnymi winnicami.(Izajasz 32:9-12)

 

W naszym poprzednim artykule zobaczyliśmy, że Pan wzbudzi służbę kobiet podczas Przebudzenia dni ostatecznych, które ma nadejść, i że warunkiem wstępnym jest usunięcie „duchowej menstruacji”, która jest aktualnie w Kościele. Ten fragment mówi więc jak Bóg usunie tę „duchową menstruację” konfrontując „duchowe kobiety”, które rządziły Kościołem w oparciu o duszę, a nie Ducha; jak już mówiliśmy wielokrotnie, dusza ma w Piśmie „żeńskie” konotacje, podczas gdy Duch ma „męskie” konotacje.

 

Zwrot „powstańcie” na początku Izajasza 32:9 został przetłumaczony z hebrajskiego słowa kum קֹמְ, które koresponduje ze słowem, którego Pan Jezus użył zwracając się do młodej damy, „Talita Kumi” w Marka 5:41. Jak powiedzieliśmy wcześniej, wskrzeszenie tej dziewczynki w Marka 5 jest proroczym obrazem tego, jak Bóg wzbudzi służbę kobiet w dniach ostatecznych. To znaczy, że tak jak Bóg „wzbudzi” fizyczne kobiety do życia, tak też „wzbudzi” duchowe kobiety, by je skonfrontowały i zniszczyły.

 

Kiedy Izajasz 32:9 konfrontuje kobiety, które zachowują się „beztrosko”, to nie znaczy, że w czasach Izajasza było dużo kobiet, które „broiły”? Mogło tak być, ale zawężanie tego fragmentu do takiej dosłownej interpretacji byłoby obrzydliwością w Bożych oczach. Bóg nie kazał Izajaszowi napisać wersetu 9 w rozdziale 32 tylko po to, żeby poinformować wierzących w 21-ym wieku jak leniwe były izraelskie kobiety ponad 2700 lat temu!!! To zostało umieszczone w Piśmie dla zilustrowania podstawowej zasady duchowej i wyzwolenia do atmosfery proroczego słowa, które przyniesie transformację w tych ostatnich dniach.

 

Większość proroczych słów zapisanych w Piśmie Świętym przez wieki leżała „uśpiona”, czekając na proroczą resztkę dni ostatecznych, która je wysłucha, uwierzy, i wyzwoli przez wiarę do duchowej atmosfery:

 

„Czy nie lęka się lud, gdy w mieście zabrzmi trąba? Czy zdarza się w mieście nieszczęście, którego by Pan nie wywołał? (7) Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom. (8) Gdy lew zaryczy, któż by się nie bał? Gdy Wszechmogący Pan każe, któż by nie prorokował?” (Amos 3:6-8)

 

„Wprawdzie słyszałem to, lecz tego nie rozumiałem, i rzekłem: Panie mój! Jakiż jest koniec tych rzeczy? (9) Wtedy rzekł: Idź, Danielu, bo słowa są zamknięte i zapieczętowane aż do czasu ostatecznego.” (Daniel 12:8-9)

 

Aby teraz nadziemskie władze i zwierzchności w okręgach niebieskich poznały przez Kościół różnorodną mądrość Bożą, (11) według odwiecznego postanowienia, które wykonał w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Efezjan 3:10-11)

 

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Źródło http://shamah-elim.info/_prnf/easy_prnf.htm

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: