Noe Leon – Zamki na piasku

22 Sier

Jeśli czytałeś nasze ostatnie artykuły, to zauważyłeś, że studiujemy to, co Pan mówi o nadchodzącym duchowym Przebudzeniu w Księdze Izajasza w rozdziałach 31 i 32. W tym artykule najpierw przestudiujemy duchowe zasady stojące za naprawdę trwałym królestwem i naprawdę trwałą koroną, a następnie przyjrzymy się jak te zasady stosują się do Izajasza 32:13-14.

 

 

„Ziemskie” wsparcie

W Księdze Przysłów Pan mówi:

 

Chwała króla polega na liczebności ludu, lecz gdy ludzi braknie, księciu grozi upadek.(Przysłów 14:28)

 

Zwróć uwagę, że ten werset wskazuje na połączenie pomiędzy królami a ludem. Słowo przetłumaczone tutaj jako „chwała” jest hebrajskim słowem hadara הַדְרַת, które znaczy „ozdoba, przepych”, i wywodzi się z hebrajskiego słowa hadar oznaczającego prawie to samo. Słowo hadar הָדָר pojawia się pod koniec następującego fragmentu i zostało przetłumaczone jako „cześć”:

 

„Tedy mówię: Cóż jest człowiek, iż nań pamiętasz? albo Syn człowieczy, iż go nawiedzasz? (6) Albowiem mało mniejszym uczyniłeś go od Aniołów, chwałą i czcią ukoronowałeś go.(Psalm 8:5-6 BG)

 

Zauważ, że ta „cześć” jest związana tutaj z koncepcją „korony„. To znaczy, że według Księgi Przysłów 14:28, zaplecze w postaci „liczebnego ludu” służy królowi jako korona czci. To dlatego ziemscy królowie są tak zainteresowani posiadaniem coraz większego ludu, i dlatego tak wielu pastorów (którzy postrzegają zgromadzenia przez pryzmat ziemskich królestw) ma taką obsesję na punkcie liczebnego wzrostu kongregacji. Im większy kościół, tym większa cześć dla „królującego pastora”.

 

Jednakże druga część Przysłów 14:28 potwierdza zasadę, którą ziemscy królowie, łącznie z większością pastorów, raczej rzadko rozumieją. Słowo przetłumaczone w tym wersecie jako „braknie” jest hebrajskim słowem efes אֶפֶס, które dosłownie znaczy „koniec, zaprzestanie, zakończenie”. Słowo efes, wskazuje zatem na koncepcję „doczesności„  jako przeciwieństwo do „wieczności”, ponieważ doczesne rzeczy się skończą, podczas gdy wieczne będą trwały na zawsze. To znaczy, że drugą część Przysłów 14:28 można by odczytać jako „doczesność ludu jest upadkiem księcia„.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Oryginalny tekst  http://shamah-elim.info/_prnf/castlair_prnf.htm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: