Noe Leon – Dzikie osły

7 Wrz

Jeśli czytałeś nasze ostatnie artykuły to zauważyłeś, że studiowaliśmy to, co Pan mówi o nadchodzącym duchowym Przebudzeniu w rozdziale 31 i 32 Księgi Izajasza. W tym artykule będziemy studiować powstanie duchowych „dzikich osłów” w tych dniach ostatecznych, o których prorokował Pan w Izajasza 32:14.

 

 

Cytat

W Izajasza 32 Pan stwierdza:

 

„…nad rolą mojego ludu, która porasta cierniem i ostem, nad wszystkimi rozkosznymi domami, nad miastem wesołym! (14) Bo pałace są opuszczone, ustała wrzawa miasta, zamek i baszta strażnicza stały się na zawsze jaskiniami, miejscem uciechy dzikich osłów, pastwiskiem trzód;” (Izajasz 32:13-14)

 

Ten fragment oczywiście nie po to został umieszczony w Piśmie przez Boga, żeby nas poinformować, że jakieś stare, zburzone pałace na Bliskim Wschodzie będą pełne dzikich osłów. Te słowa zostały napisane pod namaszczeniem Ducha, i nawet jeśli w pewnym stopniu doszło do ich dosłownego wypełnienia, to jednak wyrażają zasady i „prądy strumieniowe” w duchowym świecie, i tak muszą być rozumiane. Te słowa stosują się do nas, a ograniczenie ich jednie do przepowiedni dosłownych wydarzeń historycznych jest afrontem wobec Wszechmocnego Boga.

 

W naszym poprzednim artykule omówiliśmy znaczenie „pałaców”, które mają być opuszczone zgodnie z wersetem 14. Ten artykuł opowie kim są te „dzikie osły” z wersetu 14, i wyjaśni dlaczego zamki i wieże będą dla nich źródłem radości w tych dniach ostatecznych.

 

Owoce, osły i prorocy

W języku hebrajskim istnieje kilka różnych słów, które można przetłumaczyć jako „osioł”. To hebrajskie słowo, które pojawia się w Izajasza 32:14 i zostało przetłumaczone jako „dziki osioł”, to pere פְּרָאִ. To słowo występuje w Starym Testamencie tylko 10 razy, w Rodzaju 16:12, Joba 6:5, 11:12, 24:5, 39:5, Psalmie 104:11, Izajasza 32:14, Jeremiasza 2:24, 14:6, i Ozeasza 8:9.

 

Słowo pere pochodzi z hebrajskiego słowa para, które, co jest dość interesujące, znaczy „owocny”, i jest związane z prawie identycznym słowem parah oznaczającym „przynosić owoc”, od którego wywodzi się imię „Efraim”. To dlatego jedyne pojawienie się słowa para w Piśmie jest związane z Efraimem:

 

„Dałem ci tedy króla w zapalczywości mojej, alem go odjął w zagniewaniu mojem. (12) Związana jest nieprawość Efraimowa, schowany jest grzech jego. (13) Boleści rodzącej ogarną go; on synem niemądrym, bo inaczej nie zostawałby tak długo w żywocie matki. (14) Z ręki grobu wybawię ich, od śmierci wykupię ich. O śmierci! będę śmiercią twoją; o grobie! będę skażeniem twojem; żałość skryta będzie od oczów moich. (15) Bo on między braćmi owoc przyniesie; pierwej jednak przyjdzie wiatr ze wschodu, wiatr Pański od puszczy występujący, i wysuszy źródło jego, wysuszy i zdrój jego; onci rozchwyci skarby wszelkiego naczynia pożądanego.” (Ozeasz 13:11-15 BG)

[Słowa „owoc przyniesie” w wersecie 15 zostały przetłumaczone z para]

 

Jak powiedzieliśmy powyżej, hebrajskie słowo „dziki osioł”, pere, pochodzi od słowa parah oznaczającego „przynosić owoc”. Innym słowem w języku hebrajskim poza parah oznaczającym „przynosić owoc” jest nuw, które jest bardzo podobne fonetycznie i w pisowni do słowa nawi נָבִיא, które oznacza „prorok”. To ilustruje silne duchowe połączenia, które pojawiają się w Piśmie pomiędzy „dzikimi osłami”, „owocowaniem” i „duchem proroczym”. Przykład tego powiązania zobaczymy w kolejnej części artykułu.

 

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Źródło http://shamah-elim.info/_prnf/wildass_prnf.htm

 

Reklamy

Komentarze 2 to “Noe Leon – Dzikie osły”

  1. Jolanta 7 września 2014 @ 17:51 #

    Czekam niecierpliwie na kontynuację tego artykułu. J.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: