Rick Joyner – Wielki Nakaz – Czym Jest Dzieło Posługiwania?

13 Wrz

 

Mapa nic nam nie pomoże jeśli nie wiemy gdzie jesteśmy i dokąd chcemy się udać. Zanim osiągniemy nasz cel, musimy po pierwsze wiedzieć gdzie jesteśmy i dokąd się udajemy. Potem można łatwo zrobić następny krok.

 

Zastanówmy się krótko, jak przyszli przywódcy Kościoła są teraz przygotowywani w porównaniu do przywódców z początków Kościoła. Większość seminariów wykonuje dobrą pracę kładąc fundament zdrowej doktryny. Jednakże dzisiejsze służby są budowane głównie na wiedzy i sposobach jej prezentacji, takich jak dobre nauczania i zasady głoszenia. Z pewnością jest to niezbędny element posługi, ale według 4 rozdziału Listu do Efezjan, który mówi o wyposażaniu świętych do dzieła posługiwania, aby być w posłudze Nowego Testamentu potrzeba o wiele więcej.

 

Czym Jest Dzieło Posługiwania?

 

ad5Podstawowe dzieło posługiwania, do którego zostaliśmy powołani jako członkowie Ciała Chrystusa jest, po pierwsze – być dzisiaj przedłużeniem Chrystusa na ziemi. On działa dzisiaj przez swoje Ciało tak jak działał w swoim fizycznym ciele, kiedy chodził po Ziemi. On chce czynić przez swój lud to wszystko, czego dokonywał będąc na Ziemi. (Foto via Wikimedia)

 

Kiedy Jezus chodził po ziemi, nauczał, uzdrawiał chorych i uwalniał jeńców. Uczył swoich naśladowców robić to, co sam robił, a potem ich wysyłał, żeby to czynili. Większość służb w dzisiejszym Kościele opiera się na nauczaniu, jest też trochę dzieł miłosierdzia i niewielu tych, którzy zajmują się uzdrawianiem i uwalnianiem.

 

Ci, którzy zajmują się uzdrawianiem i uwalnianiem, robią to sami, ale rzadko wysyłają innych, żeby to czynili. Niektórzy robią trochę więcej szkoląc ludzi, jak się modlić o chorych, prorokować i być ewangelistami, do czego zostaliśmy powołani, ale gdzie jest przynajmniej jedno takie miejsce, w którym ludzie są wyposażani we wszystkie te rzeczy i wysyłani do wykonywania całego dzieła posługiwania?

 

Obserwowanie Bożego Działania

 

John WimberJohn Wimber mógł być jednym z najbardziej skutecznych przywódców wyłamujących się z tego modelu, szkolącym i wysyłającym ludzi do dzieła posługiwania. Ruch The Vineyard, który powołał, wywołał szok w Ciele Chrystusa na całym świecie, gdyż tłumy ludzi były nauczane, wyposażane i wyzwalane do wykonywania dzieł, które czynił Jezus. Podczas gdy to się działo, Ruch The Vineyard był najbardziej ekscytującym miejscem na świecie. (Foto via Wikipedia)

 

Spotkania Ruchu The Vineyard wyglądały na bałaganiarskie, gdyż ludzie uczyli się i dorastali podobnie jak było to na spotkaniach prowadzonych przez samego Pana. Jednego nie można było zarzucić The Vineyard, nie było tam nudy. Byłem na więcej niż jednym spotkaniu, podczas którego przychodziła ciężko opętana osoba, krzycząc i miotając się. Ale za każdym razem wychodziła „przy zdrowych zmysłach”, uwolniona.

 

Na wielu spotkaniach doświadczaliśmy niezwykłych cudów. Na The Vineyard była taka łaska od Boga, że przez pewien czas panowało takie poczucie zachwytu i podziwu, które bez porównania było większe niż w świecie rozrywki.

 

Nie ma nic bardziej interesującego niż Bóg i nic bardziej ekscytującego niż oglądanie Go w działaniu. Nie ma nic bardziej nudnego niż religia, i zostaniemy uwolnieni od religii, żeby naśladować Pana, a nie ludzi. Możemy być pewni, że On znowu najlepsze wino zachował na koniec.

 

Rick Joyner

MorningStar Ministries

Email: info@morningstarministries.org

Website: morningstarministries.org

 

Rick_Joyner2_150pxRick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama.

 

 

 

ElijahList Publications

http://www.elijahlist.com

email: info@elijahlist.net

 

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Rick Joyner – Wielki Nakaz – Czym Jest Dzieło Posługiwania?”

  1. MaranaTha 4 października 2014 @ 09:20 #

    „Żyć i umrzeć dla chwały Chrystusa” – http://www.youtube.com/watch?v=BESm6ntJnm4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: