Rick Joyner – Słowo na Rok 2015: Jak Przygotujesz Drogę dla Pana?

6 Sty

 

W każdy Nowy Rok zazwyczaj mówimy ubiegłemu rokowi „Do widzenia!” i „krzyżyk na drogę!” Każdy rok ma swoje wyzwania, ale potem po upływie kilku lat mamy skłonności do pamiętania tylko dobrych rzeczy. Na pewno możemy się cieszyć z jednego – że Pan postanowił zapomnieć wszystkie nasze wyznane grzechy, a pamięta jedynie to, co zrobiliśmy dobrze. Jeśli zamierzamy być jedno z Nim, również będziemy musieli zapomnieć nasze grzechy i nasze niepowodzenia, a pamiętać jedynie dobre rzeczy.

To nie zwiedzenie i to nie jest tak, że nie chcemy uczyć się na swoich błędach. Pamiętamy dobre rzeczy, ponieważ nie zostaliśmy powołani, aby być ludźmi zorientowanymi na porażkę. Zostaliśmy powołani, aby przechodzić „z chwały w chwałę” (zobacz II Koryntian 3:18). Jeśli patrzymy oczami wiary – nie będziemy widzieć niczego poza chwałą.

My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem.

zapisywanieTeraz może być dobry czas, żeby zrobić listę 10 najlepszych rzeczy, które przydarzyły ci się w 2014 roku i podziękować za nie Panu. Kiedy to zrobisz, to prawdopodobnie znajdziesz ich o wiele więcej niż dziesięć. W rzeczywistości jeśli naprawdę chodzimy w światłości, to trudne będzie dla nas zamknięcie tej listy, ponieważ jest tak wiele rzeczy, za które możemy być wdzięczni. To naprawdę może pomóc nam wejść w rok 2015, ponieważ wchodzimy w bramy Pana z dziękczynieniem.

2015 powinien być najlepszym rokiem twojego dotychczasowego życia. Co roku oczekujemy, że ten nowy rok będzie lepszy niż poprzedni. Przysłów 4:18 mówi: „Ale droga sprawiedliwych jest jak blask zorzy porannej, która coraz jaśniej świeci aż do białego dnia.” To oznacza, że jeśli jesteśmy na właściwej drodze, to nasze życie powinno być coraz jaśniejsze. Jeśli nie jest, to powinniśmy cofnąć się do tego miejsca, gdzie zbłądziliśmy i wejść na właściwą drogę.

To nie oznacza, że nadchodzący rok będzie pozbawiony wyzwań, a może nawet będą one jeszcze większe od dotychczasowych. Jeśli tak, będzie zatem okazja, żeby oglądać większe zwycięstwa niż te dotychczasowe, ponieważ On zawsze „daje zwycięstwo w Chrystusie” (zobacz II Koryntian 2:14) i „A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani.” (zobacz Rzymian 8:28). To jest Słowo Boże, które nie może być zawieść, więc jakże możemy iść naprzód ku przyszłości bez wiary i oczekiwań?

Jak Przygotujesz Drogę dla Pana?

Dobrze byłoby cofnąć się i policzyć nasze największe wyzwania w roku 2014, zwracając uwagę na to jak się zakończyły. Niektóre z nich mogą nadal być rozpracowywane, ale jedno jest pewne, jeśli podeszliśmy do wyzwań we właściwy sposób, to zostaliśmy przez nie zmienieni; a według Jakuba, to jest cenniejsze niż złoto i srebro. Bóg jest o wiele bardziej zainteresowany tym, kim się stajemy, niż tym, co zrobiliśmy. Jak zostałeś zmieniony w roku 2014?

Ponieważ skończył się kolejny rok przed końcem tego wieku, jesteśmy o jeden rok bliżej do największych wydarzeń w historii ludzkości – żniwa, które jest końcem tego wieku i głoszenia całemu światu Ewangelii Królestwa. W jaki sposób będziesz więc częścią przygotowania drogi dla Pana? Masz rolę do odegrania, albo cię tu nie będzie.

We wszystkim, co może się nam przydarzyć w naszym osobistym życiu, nastawmy się najpierw na szukanie Królestwa, Pan obiecuje, że zatroszczy się o nas. Postanówmy w tym roku szukać Go i Jego Królestwa bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a będzie to nasz najwspanialszy rok.

Rick Joyner
MorningStar Ministries
Email: info@morningstarministries.org
Website: morningstarministries.org

Rick_Joyner2_150pxRick Joyner jest założycielem i dyrektorem naczelnym MorningStar Ministries i Heritage International Ministries, i głównym pastorem Kościoła MorningStar Fellowship. Jest autorem ponad czterdziestu książek, jak The Final Quest (Ostatnia Bitwa), A Prophetic History i Church History. Jest także przewodniczącym The OAK Initiative, międzynarodowego ruchu angażującego tysiące chrześcijan w największe sprawy naszych czasów, bycie solą i światłem, do czego zostali powołani. Rick i jego żona Julie mają pięcioro dzieci: Annę, Aaryn, Amber, Bena i Sama..

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: