Jutro Zaćmienie Słońca

19 Mar

Dwa lata temu zamieściłam na blogu artykuł „Cztery Krwawe Księżyce”. Między tymi dwiema parami zaćmień księżyca ma dojść do zaćmienia słońca. To już jutro.

zacmienie

Jest taka inicjatywa, żeby w czasie tego zaćmienia się modlić. Oto fragment książki Gidona Ariela i Boba O’Della „Blood Moons 101” (można pobrać TUTAJ):

Współzałożyciel Root Source – Bob O’Dell, który od ponad 35 lat studiuje zaćmienia słońca i księżyca, odkrył, że dwa tygodnie przed Paschalnym Zaćmieniem Księżyca będzie miało miejsce niezwykle rzadkie zaćmienie słońca. Będzie to całkowite zaćmienie słońca nad biegunem północnym, trwające dwie minuty, w piątek 20 marca 2015 roku, w dniu równonocy wiosennej, która zbiega się z początkiem hebrajskiego miesiąca nissan, pierwszego miesiąca w kalendarzu biblijnym, takie zaćmienie jeszcze nigdy w historii się nie wydarzyło. Zaćmienia słońca dosięgające bieguna północnego są rzadkie, a to będzie miało swój początek nad Oceanem Atlantyckim na południe od Grenlandii, ominie Islandię, przejdzie nad Wyspami Owczymi i Svalbard, skręcając na północ zakończy się na biegunie północnym, gdzie pozostanie przez dwie minuty od 10:18 czasu Greenwich. Następnie opuści ziemię na szczycie globu i odchodząc w przestrzeń kosmiczną nie będzie już dłużej widoczne.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć animację cienia całkowitego zaćmienia bieguna północnego.

Jednakże rok 2015 jest wyjątkowy także pod tym względem, że przesilenie wiosenne, czyli pierwszy dzień wiosny na półkuli północnej, ten, w którym wszędzie na całej ziemi dnie i noce są równej długości, nastąpi około 12 godzin później, o 10:45 wieczorem czasu Greenwich (w Polsce 23:45).

Co więcej, Żydowski Religijny Nowy Rok, który rozpoczyna Żydowski Kalendarz w miesiącu nissan, zaczyna się w Jerozolimie 20 marca o zachodzie słońca dokładnie 5½ godziny po całkowitym zaćmieniu, o 3:50 czasu Greenwich, czyli o 17:50 czasu lokalnego w Jeruzalem.

Niebo nad biegunem północnym przez dwie minuty okryje ciemność od godziny 10:18 rano czasu Greenwich (w Polsce będzie to godzina 11:18). Root Source zachęca wszystkich Żydów i chrześcijan na całym świecie, żeby wtedy na dwie minuty zaprzestać wykonywania dotychczasowych czynności i modlić się słowami z Izajasza 11:9:

“Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze.”

“Zachęcam Żydów i chrześcijan na całym świecie do dołączenia się do mnie w tym właśnie momencie i wygłoszenia wersetu z Izajasza 11:9 na głos, w swoim języku ojczystym. Niech Bóg usłyszy i szybko odpowie na te połączone modlitwy wszystkich nas na całym świecie.” – Gidon Ariel

“Stojąc na progu doniosłych czasów, Bóg pokierował Gidona i mnie do Izajasza 11:9 gdyż opisuje on Bożą chwałę okrywającą ziemię i morze, co doskonale opisuje to zaćmienie słońca, pojawiające się nad ziemią i wodami.” – Bob O’Dell

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: