Noe Leon – Wilki w Kościele

8 Kwi

Ten artykuł traktuje o wilkach, o których prorokował Paweł, że wejdą do Kościoła, i przestudiujemy duchowe korzenie, które pozwalają tym wilkom panować w Kościele przez tak wiele wieków.

 

 

Efezjanie

W Dziejach Apostolskich Duch stwierdza, że podczas swojej trzeciej podróży misyjnej, Paweł pragnął dotrzeć na Pięćdziesiątnicę do Jerozolimy, więc spieszył się, żeby udać się do Efezu, aby przekazać im ostatnie poselstwo:

 

„Albowiem Paweł postanowił minąć Efez, aby nie tracić już więcej czasu w Azji; śpieszył się bowiem, aby, jeśli to możliwe, być na Zielone Święta w Jerozolimie. (17) A posławszy z Miletu do Efezu, wezwał starszych zboru.” (Dzieje Ap. 20:16-17)

 

„Miletus” dosłownie znaczy „czysta, biała, delikatna wełna”. W Piśmie, „wełna” jest związana z sądami i umysłem:

 

„Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową! (18) Chodźcie więc, a będziemy się prawować – mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna.(Izajasz 1:17-18)

[Zwróć uwagę, że „wełna” jest wspomniana w kontekście wydawania sprawiedliwych sądów, „rozumowania”, (które mówi o umyśle) i bieli, (która mówi o czystości)]

 

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: