Noe Leon – Zdrada Tyru

11 Kwi

Ten artykuł mówi o tym, jak Duch prorokował o „duchowej zdradzie”, która ma mieć miejsce przed falą Przebudzenia dni ostatecznych. Ta zdrada dokonuje się w naszych czasach, przed naszymi oczami.

 

 

Tyr solidny jak skała

W 1 rozdziale Amosa prorok stwierdza:

 

„Tak mówi Pan: Z powodu trzech zbrodni Tyru i z powodu czterech nie cofnę tego, ponieważ wydali Edomowi wszystkich wygnanych mieszkańców i nie pamiętali o bratnim przymierzu, (10) rzucę ogień na mury Tyru, aby strawił jego pałace.(Amos 1:9-10)

 

Tyr był fenickim miastem portowym na brzegu Morza Śródziemnego, na północ od Galilei, na terenach dzisiejszego Libanu. Według książki Josha McDowella „Evidence that demands a verdict (Dowód, który domaga się wyroku)”, miasto Tyr (czy „Tyrus”) było podzielone na część położoną na lądzie i wyspę-fortecę podobną do Alcatraz; ta wyspa była zbudowana z litej skały. Przez stulecia Tyr był centrum handlowym świata; był bogaty i potężny. Miał także reputację „niedostępnej twierdzy” z powodu wysokich murów i półmilowej odległości od lądu stałego.

 

Jakie jest duchowe znaczenie tego proroctwa? Jak można je zastosować do nas dzisiaj? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw zrozumieć duchowe znaczenie Tyru, i co to znaczy byćduchowym Tyrianinem„.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: