Noe Leon – Pre-paruzja 1

15 Kwi

Opublikowano w oryginale 12 grudnia 2004

 

Ten artykuł jest pierwszym z serii artykułów traktujących o duchowych wydarzeniach — wyprorokowanych przez Pana w Mateuszu 24 — które już mają miejsce przed powrotem Syna Człowieczego.

 

 

Motywacja

W pierwszych latach po moim narodzeniu na nowo, kiedy czytałem Mateusza 24 i 25 nic z tego nie rozumiałem. Chciałem słuchać „eschatologicznych naukowców” głoszących na podstawie tych rozdziałów, i nawet mimo, że akceptowałem to, co głosili, nadal wiele pytań pozostawało bez odpowiedzi, a czasami miałem wrażenie, że te dwa rozdziały były przeciwieństwem tego, co nauczali ci ludzie. Nie mając żadnej alternatywy w milczeniu przyjmowałem tradycyjną interpretację tych rozdziałów.

 

W niedzielne popołudnie 7 listopada 2004 roku usiałem, żeby studiować Słowo i zapytałem Pana, co chciałby, żebym przestudiował. W moim umyśle pojawiła się piosenka zatytułowana „Right here, right now (Właśnie tutaj, właśnie teraz)”, pieśń Jesusa Jonesa, która była hitem na światowych listach przebojów w 1991 roku (słowa tej piosenki są w poprzednim proroczym słowie). Ta fraza „obserwowanie jak świat budzi się z historii”, która jest zawarta w tej piosence, wywarła duże wrażenie w moim sercu, ponieważ przypomniała mi werset z Efezjan 5:

 

„Wszystko bowiem, co się ujawnia, jest światłem. Dlatego powiedziano: Obudź się, który śpisz, I powstań z martwych, A zajaśnieje ci Chrystus. ” (Efezjan 5:14)

 

Potem Pan powiedział do mnie: „Chcę, żebyś studiował na temat pochwycenia i Mojego drugiego przyjścia„. Następnie zacząłem studiować fragment związany z pochwyceniem, ale szczerze mówiąc, kiedy skończyłem miałem w głowie większy zamęt niż na początku. Chciałem podzielić się z innymi osobami naszej grupy biblijnej tym, co Pan mi powiedział, ale nie odczułem, że Bóg tego chce.

 

Byłem zdumiony, jak Bóg zaczął mówić niezależnie do wszystkich innych członków grupy o znaczeniu studiowania Jego „drugiego przyjścia”, i kiedy dzielili się tym ze mną, zrozumiałem, że Bóg chce, abym napisał o tym artykuł. Ponieważ było wiele rzeczy, których nie rozumieliśmy, zacząłem myśleć, że te artykuły mogłyby być napisane za kilka miesięcy. Ale w ubiegły poniedziałek Pan powiedział do mnie bez ogródek: „Chcę, żebyś napisał o Moim Drugim Przyjściu w przyszłym tygodniu„. Powiedziałem: „OK, Panie, mam bardzo mało do powiedzenia na ten temat, ale wierzę w Twoje zaopatrzenie”.

 

Kiedy upłynął tydzień, okazało się, że nauczyłem się bardzo mało, a mój naturalny umysł zaczął rozważać napisanie czegoś innego, jeden z członków grupy opowiedział mi wczoraj o śnie, który miał we środę. To był bardzo żywy sen o Drugim Przyjściu Pana. Nie mógł sobie jednak przypomnieć szczegółów snu; odczuwał jakby Bóg wymazał je z jego pamięci, a zapamiętał jedynie że sen był o Jego Drugim Przyjściu. Byłem zdumiony, kiedy o tym usłyszałem, ponieważ Bóg bardzo wyraźnie ostrzegł mnie, żebym nic nie mówił temu bratu o temacie, na który miałem pisać w tym tygodniu. Ten sen posłużył jako silne potwierdzenie i odczuwałem, że Bóg mówi do mnie: „Synu, masz napisać o Moim Drugim Przyjściu czy ci się to podoba czy nie„.

 

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: