Noe Leon – Sidła przed końcem

2 Czer

Ten artykuł jest ósmym z serii artykułów traktujących o duchowych wydarzeniach — wyprorokowanych przez Pana w Mateusza 24 — które już mają miejsce przed przyjściem Syna Człowieczego. Ten artykuł będzie dotyczyć sideł, o których Pan mówi w Mateusza 24:11.

 

 

Powód zwiedzenia

W Mateusza 24:11-13 Pan stwierdza:

 

„I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu. (12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie. (13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.” (Mateusz 24:11-13)

 

Pan ostrzega nas tutaj, że powstaną fałszywi prorocy, którzy zwiodą wielu. Wypowiada te słowa do swoich bliskich uczniów i werset 13 pokazuje wyraźnie, że są one skierowane do wierzących, ponieważ mówią „wytrwaniu do końca”; a tylko tego, który rozpoczął bieg można zachęcać, żeby „wytrwał do końca”. A zatem staje się ewidentne, że zwiedzenie, przed którym ostrzegał Pan, będzie na tyle subtelne, że ulegnie mu wielu wierzących. Ci fałszywi prorocy z wersetu 11 to nie tylko egocentryczni przywódcy „religijnych kultów”. Oszustwo takich ludzi byłoby zbyt oczywiste dla przeciętnego chrześcijanina, zwłaszcza teraz, gdy tradycyjna „ewangelia” jest głoszona w wielu tysiącach stacji radiowych i telewizyjnych na całym świecie, w wielu milionach książek i publikacji uważanych za „chrześcijańskie”.

 

Żeby zrozumieć jak naprawdę działa zwiedzenie fałszywych proroków, musimy zrozumieć werset 11 w świetle tego, co Pan powiedział w następnych wersetach:

  • Jak dzieliliśmy się w 4 poprzednich artykułach, Pan prorokował w Mateusza 24:7, że 4 konie Apokalipsy zamanifestują się w dniach ostatecznych, aby odbudować Kościół. Te 4 konie wystąpią przeciwko duchowi Kaina, duchowi Balaama i duchowi Koracha w Kościele. Jak powiedzieliśmy wcześniej, Pisma pokazują, że te duchy weszły do obecnego przywództwa Kościoła. 

 

  • Jak dzieliliśmy się w poprzednim artykule, w Mateusza 24:8-9 Pan mówi o tym, że rządzące arche w Kościele, czy zwierzchności przynoszą utrapienie proroczej resztce w dniach ostatecznych starając się przeszkodzić manifestacji prawdziwego Bożego Namaszczenia w Jego Kościele.

 

  • Jak dzieliliśmy się w naszym poprzednim artykule, Pan mówi w Mateusza 24:10 o tym, że Książęta Filistyńscy, którzy aktualnie panują nad Kościołem używają ducha skażonej duszewnej komunii do tego, żeby doprowadzić do upadku wierzących, którzy naprawdę chcą żyć w bezpośredniej relacji z Panem. Mateusz 24:10 mówi o tym, że wierzący, którzy chcą „być w zgodzie” z ludzkim przywództwem będą zdradzać tych, którzy chcą naśladować Pana i wykonywać Jego sprawiedliwe sądy.

 

Z wersetów poprzedzających Mateusza 24:11 możemy dostrzec, że Pan prorokuje duchowy konflikt pomiędzy dwiema grupami ludzi: dobrze znanych i po ludzku rozpoznawalnych przywódców Kościoła oraz po ludzku słabą proroczą resztką, bez rozpoznawalnego autorytetu, ale za to z Namaszczeniem Chrystusa w swoim życiu. A zatem werset 11 mówi o tym, że przywództwo Kościoła tak postępuje w duchowych realiach, żeby umocnić swoje poparcie wśród wierzących i nie dopuścić do duchowego wzrostu Bożej proroczej resztki. Posługując się subtelnym duchowym zwiedzeniem, kościelne zwierzchności będą próbowały zapobiec swojemu własnemu nieuniknionemu upadkowi…

 

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: