Noe Leon – Prosimy o pomoc!

6 Czer

Częstotliwość nowych artykułów zmniejszyła się w ciągu dwóch ostatnich miesięcy (kwiecień i maj 2005). Wynika to z ogromnych osobistych presji, jakie przeżywamy. Gorączkowo staraliśmy się rozwiązać te problemy „na własną rękę”, ale każda próba prowadziła w ślepy zaułek.

 

W trakcie tych trudnych doświadczeń Pan zrodził w nas takie słowo.

 

 

Trzy wole

Kiedy rozmyślaliśmy o duchowym korzeniu naszych prób, Pan uświadomił nam, że tak jak we wszystkim, w tę sprawę zaangażowane są 3 wole:

  1. Wola Pana
  2. Wola Jego pracowników (t.j.- twoja wola i moja)
  3. Wola innych

 

Kiedy Pan chciał wysłać dwóch swoich uczniów zanim udał się do jakiegoś miasta, mówił im, żeby pozostali w nim tylko wtedy, jeśli ktoś by ich przyjął (Łukasz 10:1-9). Ale gdyby to miasto ich nie przyjęło, to nie byli zobowiązani pozostawać tam i modlić się dopóki ktoś by zechciał przyjąć poselstwo od Boga. Mieli wyjść na ulice tego miasta i wygłosić słowo sądu przeciwko niemu, a potem opuścić miasto (Łukasz 10:10-16). To bardzo wyraźnie ilustruje fakt, że nie wszystko, co się nam przydarza (czy dzieje wokół nas) jest „Bożą wolą”. W tym wypadku wolą Pana było, żeby miasto usłyszało poselstwo o zbawieniu, i uczniowie dopasowali swoją wolę do woli Bożej, gdyż udawali się do miasta, do którego byli posłani, żeby głosić Słowo. A zatem wolą #1 (wolą Pana) i wolą #2 (wolą uczniów) było „zbawienie miasta”. Jednak wola #3 (wola miasta) była przeciwna swojemu własnemu zbawieniu, co oznacza, że wola #3 była w stanie udaremnić plan zbawienia, nawet jeśli ten plan był prawdziwą wolą Wszechmocnego Boga. Wszystko to pokazuje olbrzymie uprawnienia, jakie Bóg dał człowiekowi nad tym, co na Ziemi się wydarzy, a co nie:

 

„Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim.” (Psalm 115:16)

 

„Czymże jest człowiek, że o nim pamiętasz, Lub syn człowieczy, że go nawiedzasz? (6) Uczyniłeś go niewiele mniejszym od Boga, Chwałą i dostojeństwem uwieńczyłeś go. (7) Dałeś mu panowanie nad dziełami rąk swoich, Wszystko złożyłeś pod stopy jego: (8) Owce i wszelkie bydło, Nadto zwierzęta polne, (9) Ptactwo niebieskie i ryby morskie, Cokolwiek ciągnie szlakami mórz.” (Psalm 8:5-9)

 

Oryginalną wolą Boga dla Izraela było, żeby Izrael był narodem bez żadnego ludzkiego króla, i w którym On byłby Niewidzialnym Królem (1 Samuel 8:7). Ale lud Izraela chciał mieć ludzkiego i widzialnego króla, jak wszystkie inne narody (1 Samuel 8:5). A zatem Bóg ustanowił nad nimi Saula jako króla, i wszyscy wiemy jak to się skończyło. I znowu, widzimy jak doskonała Boża wola została udaremniona przez wolę ludzi. W tym wypadku wolą #1 (Bożą wolą) dla Izraela było, żeby On był ich Królem, i wola #2 (wola Samuela) była poddana woli Bożej. Wola #3 (wola ludu) przeszkodziła w wypełnieniu Bożego planu.

 

Na przykładzie Saula możemy także zobaczyć, że nie powinniśmy wyciągać wniosków co do jakiegoś wydarzenia, że była to doskonała wola Boża tylko dlatego, że Bóg sprawił, że się wydarzyło. To Bóg umieścił Saula jako króla nad Izraelem, ale to nie znaczy, że On tego chciał dla Izraela w swoim pierwotnym planie.

 

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: