Noe Leon – Ewangelizm pastoralny

11 Czer

W tym artykule będziemy się dzielić tym, co Pismo prorokuje o Kościele z ewangelizmem „zerwanej sieci”. W kolejnym artykule przestudiujemy o tym, jak ta „zerwana sieć” ulegnie zmianie w tych dniach ostatecznych.

 

 

Ludzie „bez powołania”

W 5 rozdziale Łukasza Duch Święty stwierdza:

 

„Pewnego razu, gdy On stał nad jeziorem Genezaret, a tłum tłoczył się dokoła niego, by słuchać Słowa Bożego, (2) ujrzał dwie łodzie, stojące u brzegu jeziora; ale rybacy, wyszedłszy z nich, płukali sieci. (3) A wszedłszy do jednej z tych łodzi, należącej do Szymona, prosił go, aby nieco odjechał od brzegu; i usiadłszy, nauczał rzesze z łodzi.(Łukasz 5:1-3)

 

Zauważ, że Jezus zastał tych rybaków w stanie „bezczynności”. Ujrzał dwie łodzie „stojące u brzegu jeziora” (w2), ale rybacy „z nich wyszli”. To jest proroczy obraz duchowego stanu ludzi tamtego dnia. Mieli potężne duchowe powołanie od Boga, ale nie zdawali sobie z niego sprawy. Z tego powodu prowadzili proste, ziemskie życie jako dosłowni rybacy. Wierzyli w Boga i wierzyli w proroczy głos Boga, ale wmówili sobie, że „wyższe duchowe powołanie” jest dla „wybrańców” takich jak kapłani, faryzeusze i uczeni w Piśmie. Czcili Boga próbując wykonywać Prawo Mojżesza najlepiej jak umieli. Dawali dziesięciny i świętowali wszystkie oficjalne święta religijne, ale Prawdziwy Żywy Bóg był jedynie niewyraźnym obrazem oglądanym z oddali. Ci ludzie byli w pułapce girgaszyckiego ducha ziemskości i religijnego konformizmu. Nieświadomie scedowali swoje duchowe powołanie na innych.

 

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: