Noe Leon – Dziesięcina (część 2)

28 Czer

W tym artykule kontynuujemy biblijne zasady „dziesięciny”. Jest to dalszy ciąg artykułu opublikowanego poprzednio.

 

 

Dawanie siebie

Chleb i wino„, które Melchizedek dał Abrahamowi w Rodzaju 14:18 wskazuje także na następujący fragment:

 

„I wziąwszy kielich, i podziękowawszy, rzekł: Weźcie go i rozdzielcie między sobą; (18) powiadam wam bowiem, iż odtąd nie będę pił z owocu winorośli, aż przyjdzie Królestwo Boże. (19) I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, które się za was daje; to czyńcie na pamiątkę moją. (20) Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.(Łukasz 22:17-20)

 

Według Listu do Hebrajczyków, Jeszua był kapłanem według porządku Melchizedeka (Hebrajczyków 5:6). A zatem powyższy fragment objawia „źródło” „chleba i wina” podane przez kapłanów Melchizedeka: ich własne życie.

 

„Albowiem zakon, zawierając w sobie tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą. (2) Bo czyż nie zaprzestanoby ich składać, gdyby ci, co je składają, nie mieli już żadnej świadomości grzechów, gdy raz zostali oczyszczeni?” (Hebrajczyków 10:1-2)

 

„Mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze. (11) A każdy kapłan sprawuje codziennie swoją służbę i składa wiele razy te same ofiary, które nie mogą w ogóle zgładzić grzechów; (12) lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej” (Hebrajczyków 10:10-12)

 

Kapłani aaronowi dają jedynie z nadmiaru swoich darów. Kapłani Melchizedeka dają siebie. Chcą spłonąć i stać się popiołem, jeśli właśnie tego potrzeba, aby umożliwić innym wejście w pełnię ich powołania.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: