Lou Engle – Czy Żyjemy w Czasie Wielkiego Zbawienia i Duchowego Przebudzenia?

10 Mar

 

Kilka miesięcy temu śniłem całą noc, ale Bóg budził mnie pięciokrotnie świecącym przede mną napisem: Jeremiasz 34:8. Sprawdziłem w Biblii i zobaczyłem, że jest tam mowa o tym, że Izraelici zobowiązali się przymierzem, że ogłoszą wolność dla wszystkich żydowskich niewolników i niewolnic.

Kontekst tego fragmentu dotyczył oblężenia Jerozolimy przez armię babilońską. Prorok Jeremiasz już ogłosił, że sąd jest u drzwi i nie ma żadnej nadziei, Żydzi mieli być uprowadzeni do Babilonu. Ale w ostatniej chwili, kiedy Izraelici podjęli to zobowiązanie o uwolnieniu hebrajskich niewolników, armia babilońska wycofała się z oblężenia. Taka jest moc przebaczenia i taki jest język Roku Jubileuszowego.

W tym roku Jubileuszowym, jeśli ogłosimy wolność dla naszych braci i sióstr, których trzymaliśmy w niewoli z powodu naszego nieprzebaczenia, jeśli pojednamy się z tymi, których zraniliśmy, jeśli zaczniemy się jednoczyć wokół Chrystusa nie walcząc i nie rozmontowując Ciała Chrystusa, ujrzymy wielki odwrót duchowego oblężenia znad naszych miast i narodu. Pojawi się Duch odrodzenia i wolności.

Przed laty, pod koniec życia John Wimber oglądał niezwykłe cuda na Fuller Seminary. Pewnego wieczoru delikatnie wyraził swoje zaniepokojenie o ruch wiary i przez cały następny tydzień nie było cudów. Zapytał o to Pana, a Pan odpowiedział: „Dotknąłeś Moich pomazańców.” Był tak tym załamany, że prosił Pana o przebaczenie i uzdrowienia powróciły. Co za historia. Nie powinniśmy wskazywać palcem na nikogo z uczestników przebudzeń w Ciele Chrystusa. Możemy być prorokami dla siebie nawzajem, możemy się nie zgadzać, ale mamy się miłować.

Podczas Przebudzenia Azusa Street Duch Boży ochrzcił wszystkie rasy i denominacje duchem miłości. 9 kwietnia 2016 roku, 110 lat po Przebudzeniu Azusa Street, znów się zgromadzimy w Memorial Coliseum, żeby zawrzeć przymierze i ogłosić wolność. 9 kwietnia wypada także rocznica poddania się Generała Lee Generałowi Grantowi, co zakończyło Amerykańską Wojnę Secesyjną i doprowadziło do zakończania niewolnictwa. Jeśli Kościół zakończy wojnę domową pośród siebie, to wierzę, że Chrystus wyzwoli Jubileusz z Łukasza 4:18: „Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność.” Żyjemy w dniu wielkiego zbawienia i duchowego przebudzenia.

Wzywamy wszystkie rasy i denominacje do zgromadzenia się i zawarcia przymierza odnośnie wypuszczenia na wolność swoich niewolników, błogosławienia Kościoła, Ciała Chrystusa, przebaczenia tym wszystkim, którzy nas skrzywdzili, błogosławmy, nie przeklinajmy. Wierzę, że kiedy to zrobimy, zaraz pojawią znaki i cuda i to może zainicjować trzecie wielkie przebudzenie. Przez ten miesiąc zjednoczmy się, strzeżmy naszych ust, błogosławmy naszych braci, a potem zgromadźmy się na Azusa Now, ośmielając się wierzyć, że linie podziału mogą zostać zmyte Krwią Baranka.

Lou Engle
Co-Founder of TheCall, Inc.
Founder, Bound 4 Life
Email: response@thecall.com
Website: http://www.AzusaNow2016.com

Lou Engle jest przebudzeniowcem, wizjonerem i współzałożycielem TheCall, Inc. Przez ponad trzydzieści lat pasją Lou jest wzywanie wierzących do radykalnej konsekracji przez modlitwę, post i uczynki sprawiedliwości. Lou angażuje się w zakładanie kościołów, ustanawianie ruchów modlitewnych i strategicznych domów modlitwy. Jest założycielem służby na rzecz życia, Bound 4 Life, i zainspirował inne ruchy sprawiedliwości.

Lou mieszka w Pasadenie w Kalifornii, gdzie wchodzi w skład zespołu przywódczego the Pasadena International House of Prayer. Ostatnio zainaugurował the Spiritual Air Force Academy z założeniem szkolenia i rozlokowywania po świecie zespołów wstawienniczo-misyjnych.

Lou i jego żona Therese są małżeństwem od 34 lat. Mają siedmioro dzieci.

ElijahList Publications
http://www.elijahlist.com
email: info@elijahlist.net

Reklamy

Komentarze 4 to “Lou Engle – Czy Żyjemy w Czasie Wielkiego Zbawienia i Duchowego Przebudzenia?”

 1. 123 9 września 2016 @ 16:10 #

  tak to jest jak się wyznaje wielkie słowa: parafraza-nikt mnie nie zatrzyma nikt poza mną samą, no i zatrzymała się, bo religia katolicka i wszystkie religie są fałszywe, prawdziwe jest tylko wielbienie Boga w duchu i prawdzie, czytanie samemu Bibli bo Duch Sw sam prowadzi i ożywia słowo i przypomina,

  • niezatrzymywalna 9 września 2016 @ 23:02 #

   Właśnie tak 🙂 Z tym, że się nie zatrzymała. Żyje tak szybko, że nie ma czasu na bloga.

 2. ewa 21 stycznia 2017 @ 13:54 #

  przy wchodzeniu na Twoją stronę ukazuje mi się komunikat że wykryto wirusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: