7 Duchów Narodów – Hetyci

18 Paźdź

To jest czwarty z serii 7 artykułów o 7 “kategoriach” złych duchów opisywanych w Piśmie Świętym. Ten artykuł dotyczy “Hetytów”. Bardzo ważne jest, żeby zrozumieć jak działa każdy z tych złych duchów, aby rozeznać czy nasze serca nie są aktualnie “zainfekowane” którymś z nich, i rozpoznać je w sercach innych ludzi. Te duchy są realne, i efekty ich działania w życiu ludzi są niszczące, więc tak ważne jest rozeznać ich modus operandi.

Na temat każdego z tych złych duchów można by napisać całą książkę, prawdopodobnie nie będziemy w stanie wyczerpać tematu w jednym artykule. Każdy artykuł w tej serii posłuży jako krótki przegląd każdego typu ducha. Jeśli Bóg pozwoli, umieścimy w przyszłości kolejne artykuły, które będą rozszerzoną wersją opisu każdego typu tych duchów.

W serii tych artykułów, gdziekolwiek używamy na przykład nazwy “Hetyta”, należy pamiętać, że odnosi się to do ducha Hetyty lub osoby “zainfekowanej” tym typem ducha.

 

Co jest w imieniu?

Już pewne wnioski można wyciągnąć bezpośrednio ze znaczenia słowa “Hetyta”. Jak już wspomnieliśmy we wstępie, słowo “Hetyci” znaczy, “synowie terroru”; Hetyci byli potomkami Heta, którego imię znaczy “terror”. Słowo “terror” odnosi się do manifestacji skrajnego lęku i zawsze zawiera element tajemnicy. Na przykład, możesz obawiać się dotykać przewodów elektrycznych, ponieważ wiesz, że napięcie jest wystarczające, aby cię zranić; ale to nie jest “terror”. Terror to taka sytuacja, kiedy idziesz w nocy ciemną ulicą i nie wiesz czy nagle ktoś nie wyskoczy z boku i nie napadnie na ciebie. Terror jest wtedy kiedy słyszałeś o seryjnym mordercy, który zaatakował w twojej dzielnicy i nie wiesz czy twój dom nie będzie jego następnym celem. Ponieważ terror jest związany z czymś nieznanym, więc mamy tu do czynienia z rzeczami, których twój umysł nie może zobaczyć. Jak widzieliśmy już w poprzednim artykule, kiedy studiowaliśmy trzy składniki duszy, umysł jest częścią duszy, która działa i rozsądza w oparciu o to, co widzi czy postrzega, podczas gdy serce jest tą częścią duszy, która słyszy, używając emocji jako swoich “anten słuchowych”. Możemy zatem powiedzieć, że terror jest bardziej emocjonalny niż mentalny, i jest oparty raczej o to, co słyszą twoje emocje niż o to, co widzi twój umysł.

Hetyci, będąc duchami terroru, działają ukradkiem, atakując emocje i stoją za koszmarami i nieracjonalnymi fobiami, takimi jak klaustrofobia, agorafobia, wyolbrzymiony strach przed psami i lęk przed ciemnością. Jak może zaświadczyć każdy, kto cierpiał na fobię, terror wywołuje poczucie głębokiej emocjonalnej rozpaczy i udręki, a także pozbawia wszelkiej chęci do życia. Duchy Hetyty stoją zatem także za samobójstwami (to wyjaśnia dlaczego terrorystyczne ugrupowania takie jak Al-Kaida i Hamas – niech Bóg je przeklnie – nakłaniają swoich członków do popełniania samobójstw). Mój drogi przyjacielu, jeśli znajdujesz się właśnie w głębokiej rozpaczy emocjonalnej i nachodzą cię myśli samobójcze, to jesteś atakowany przez ducha Hetyty. Nie wiem czy to będzie dla ciebie pocieszeniem, ale, jak przekonamy się w kolejnym artykule, prorocy w Piśmie Świętym byli ustawicznie atakowani przez ducha Hetyty. Silne powołanie prorocze zwykle skutkuje atakami Hetytów (to znaczy terrorystów) przez całe twoje życie, więc, głowa do góry (to słowo ma zastosowanie w USA). Ta walka z rozpaczą trwająca przez całe twoje życie jest wynikiem silnego powołania proroczego. Bóg ma dla ciebie potężne powołanie; masz potężne prorocze namaszczenie. Odeprzyj atak Hetyty; bądź śmiały w Chrystusie, a wraz z upływem czasu, ujrzysz jak te duchy Hetytów uciekną od ciebie ponosząc druzgocącą klęskę, a twoje cierpienie i rozpacz posłużą jako ziarno w Bożym Królestwie do wydania potężnych zwycięstw w duchowych realiach, które pobłogosławią i wyzwolą życie wielu ludzi.

Osoba, która cierpi z powodu głębokiej rozpaczy emocjonalnej zazwyczaj popada w stan głębokiej depresji i smutku. Jeśli spojrzysz komuś w oczy, dostrzeżesz poczucie głębokiego smutku i rozpaczy, to ta osoba jest atakowana przez Hetytę.

Ponieważ duchy Hetytów karmią się emocjami ludzi, więc lubią przebywać w ciemności i pozostawać niewidzialnymi dla umysłu, szeptem sącząc domysły do ludzkich emocji. To znaczy, że ci ludzie, którzy mają paskudny zwyczaj rozsiewania pogłosek i spekulacji są ludźmi dającymi schronienie duchom Hetytów w swoich sercach…

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ.

Źródło http://shamah-elim.info/hittite.htm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: